پژوهش کتاب

مدیریت برند شخصی بر پایه‌ی خودمدیریتی - پژوهش کتاب

درباره مدیریت برند شخصی بر پایه‌ی خودمدیریتی

قدرت هر کدام از علوم جدید به تعداد نظریات اثبات‌شده و استحکام آنها بستگی دارد، به‌طوری‌که در قبال نقدهای ابطال‌کننده استحکام خود را حفظ و صحت آن را اثبات می‌کنند. در علم تبلیغات و بازاریابی نظریات مربوط به ساخت برند و استفاده از آن طی نیم‌قرن گذشته گسترش داشته و دستاوردهای بزرگی برای سایر علوم داشته و از نظریات سایر علوم ‌(مانند روانپزشکی، جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، ریاضی و فیزیک و…)‌ بخوبی استفاده کرده است.
اصلی‌ترین کاربرد نظریات موجود در حوزه‌ی‌ برند، چگونگی تولد برند، حفظ، ارتقا و تأثیر آن است که در علم فروش تجلی پیدا کرده است.‌ خوشبختانه در کشور ایران در سال گذشته توجه خاصی به اهمیت برندسازی و برندداری در حوزه‌های‌ مختلف فردی و تجاری شده است.
استاد دکتر پرویز درگی از جمله اساتید بازاریابی است که توجه ویژه‌ای به ابعاد مختلف برند و تأثیر آنها در ارتقای برند و تأثیر آن بر فروش داشته است و آثار ارزشمندی در این حوزه ارائه کرده‌اند. کتاب‌” ‌مدیریت برند شخصی‌ ‌بر پایه‌ی‌ خودمدیریتی”، به تعبیر من بیانگر پختگی علمی و تجربه‌ی‌ علمی استاد پرویز درگی در قله‌ی‌ نیمه‌ی‌ اول زندگی پربار این اندیشمند بزرگ حوزه‌ی‌ بازاریابی است.‌ ذکر خاطرات دوران کودکی استاد بسیار شبیه به خاطرات کودکی من از جمله تولد در روستا، بزرگ شدن در خانواده‌ی‌ کشاورز و پرجمعیت است.
با مطالعه‌ی‌ کتاب ابتدا این سؤال مطرح می‌شود که چه ضرورتی داشت که استاد با قلم خودش در کتابش با ذکر جزئیات دوران کودکی، دبستان و دبیرستان را ذکر کند، اما با مطالعه‌ی‌ فصول بعدی کتاب، دو حقیقت آشکار می‌شود، اول آنکه استاد درگی زندگی خودش را مصداق عملی رشد خودمدیریتی و مدیریت آن می‌داند و دوم اینکه با کالبدشکافی مسیر زندگی تجربی استاد درگی دو عنصر چگونگی ساخته شدن برند شخصی و چگونگی مدیریت آن بیرون می‌آید. نویسنده پس از ذکر مقدمات لازم برای درک هدف به تک‌تک عناصر مؤثر در ساخت برند شخصی ایشان و مدیریت آن می‌پردازد.
از دید استاد درگی چهارده عنصر در شکل‌گیری برند شخصی و مدیریت آن ‌(برندسازی و برندداری) اهمیت دارد که به‌ترتیب اهمیت عبارتند از: هوش، خودآگاهی، مدیریت زمان، تکنیک خودتنظیمی، خودآموزی، خودباوری، خودکارآمدی، خوددوستی، خودآرایی، خودانگیزشی، خودکنترلی، خودگردانی.
نگارش این کتاب مفید را به جناب آقای دکتر درگی تبریک می‌گویم و مطالعه‌ی‌ آن را به همه‌ی‌ اساتید محترم، دانشجویان و پژوهشگران حوزه‌ی‌ تبلیغات و حوزه‌ی‌ فروش توصیه می‌کنم.

دکتر محمود دهقان طزرجانی
ادامه…

بستن

بازدید : - بار دسته بندی : مدیریت، بازاریابی و فروش تاريخ : 12 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها